Bu, (https://www.ustamcepte.net ) (Web Sitesi) web sitesinin Gizlilik Beyanıdır. Bu site, bu web sitenin "Web Sitesi Sahibi" bölümünde belirtilen Nortical Technology tüzel kişiliği (bundan sonra UstamCepte" veya "biz" yazın) tarafından yayınlanmakta ve sürdürülmektedir. ustamcepte.net, bu web sitesi vasıtası ile toplanan tüm kişisel verilerin işlenmesini kontrol etmektedir. Size mümkün olan en iyi UstamCepte deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bizimle paylaştığınız bilgileri hizmetlerimizi ve deneyiminizi daha da iyi duruma getirmek için kullanırız. Bu Gizlilik Beyanının amacı kişisel bilgilerinizi ne şekilde kullanabileceğimiz, verilerinizi korumaya olan bağlılığımız ve kişisel verilerinizi kontrol etmek ve gizliliğinizi korumak için sahip olduğunuz seçenekler hakkında size anlaşılır bir açıklama sunmaktır. Bu Gizlilik Beyanı zaman içinde değişebilir. Web Sitesinin Kullanıcılarına, olabilecek değişiklikler için Gizlilik Beyanını düzenli şekilde incelemelerini tavsiye ederiz. Bu Gizlilik Beyanı en son 04.09.2023 tarihinde değiştirilmiştir. Bu sayfanın üst tarafındaki düğmeler kullanılarak bu Gizlilik Beyanı kaydedilebilir veya yazdırılabilir.

Bu Gizlilik Beyanı ne zaman geçerlidir?

Bu Gizlilik Beyanı kullanıcıların kişisel verilerinin bu Web Sitesi üzerinden işlenmesi için geçerlidir.

Kişisel verilerinizi hangi amaçla işleriz?

Kişisel verilerinizi bir dizi farklı amaç için kullanırız. Aşağıda kişisel veri çeşitleri ve bunların kullanım amaçları hakkında bir özet bulunmaktadır. - Web Sitemizi veya Uygulamalarımızı kullandığınız zaman Web Sitesini veya Uygulamayı size temin etmek için, Web Sitesinin teknik ve işlevsel yönetimi için. Bilgilerin hızla ve kolay şekilde bulunabilmesini sağlamak için Web Sitesinin işlevselliklerini temin etmek amacı ile IP adresiniz, kullandığınız internet tarayıcısı, ziyaret edilen web sayfaları, önce/sonra ziyaret edilen web sayfaları ve bir ziyaretin süresi gibi teknik verileri işlemden geçiririz. Bu veriler teknik zorlukları çözümlemek veya web sitesinin belirli bölümlerine erişimi iyileştirmek için de kullanılır. Bu amaçla çerezler de kullanırız

Bu amaç neler gerektirir?

Bize kayıt yaptırmak istediğiniz takdirde sizin için kişisel bir hesap oluşturabilmemiz için adınız, geçerli e-posta adresi ve istenen diğer bilgiler gibi kişisel veriler sağlamanız gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sora size kişisel giriş bilgilerinizi göndereceğiz. Bu kişisel veriler hesabınızı yönetmemizi ve gizlilik sağlamamızı, satın alma işlemlerinizin ve güvenliğini korumamızı sağlar. Görülen adınız, rolünüz ve giriş bilgileriniz gibi verilerinizi de işleriz. Örneğin, şifrenizi sizin için değiştirebiliriz. Ama şifrenizi görmemize olanak yoktur.

Müşteri davranışını analiz etmek ve müşterilerimiz için daha uygun olacağını düşündüğümüz ürünlerimizi ve hizmetlerimizi buna göre ayarlamak amacı ile toplu hale getirilmiş kişisel verileri kullanırız. Bu demektir ki haber bültenimizi ne sıklıkta okuduğunuzu, Web Sitemizi ne sıklıkta ziyaret ettiğinizi ve hangi sayfaları tıkladığınızı analiz ederiz. Bu bilgilere dayanarak tekliflerimizde, haber bültenlerimizde veya Web Sitemizde ayarlamalar yapabiliriz. Analiz temelinde promosyonlarımızı da adapte edebiliriz. Ayrıca, ürünlerimizi ve pazarlama faaliyetimizi değerlendirmek ve yeni gelişmelere uyarlamak için istatistik analiz yolu ile pazar trendleri hakkında araştırma da yapabiliriz ancak araştırma sonuçları yalnız toplu hale getirilmiş temelde rapor edilir. Yukarıdaki amaçlar için veri tabanımızı tamamlamak üzere açık kaynaklardan tamamlayıcı veri satın alabiliriz.

Sizin onayınız üzerine size, ödüllü bir yarışmaya, etkinliklere, yarışmalara veya şans oyunlarına katılma promosyonları ve davetleri içeren e-postalar gönderebiliriz. Bu faaliyetlerden birisine katılmak istediğiniz takdirde bunları duyurabilmek ve düzenleyebilmek için kişisel verilerinize ihtiyacımız olur. Ayrıca, bu faaliyetlerden birisine katıldığınız takdirde kazandığınız zaman bunu duyurmak, ödülleri dağıtmak ve ödüllü yarışmalara, etkinliklere, yarışmalara, promosyonlara ve/veya şans oyunlarına tepkiyi ölçmek için kişisel verilerinize ihtiyacımız olur. Bunu yapmak için adınıza, adresinize, e-posta adresinize ve faaliyete girişlerinize ihtiyacımız olur

Nortical Technology'den kişiselleştirilmiş bir haber bülteni de dâhil olmak üzere kişisel tercihlerinize uygun duruma getirilmiş kişiselleştirilmiş ticari mesajlar almak isteyebilirsiniz. Bunun için profiller oluşturacağız ve bizim ile etkileşimlerinizi analiz edeceğiz. Şunlar gibi kişisel bilgilere bakacağız: - adınız, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz ve fiziki adresiniz; - bizimle aktif şekilde paylaşmış olduklarınızın yanında Nortical Technology web siteleri ve uygulamaları (ki bunlar için çerezler kullanabiliriz) ile etkileşimleriniz sonucunda elde edilenleri de içerecek şekilde tercihleriniz ve ilgi alanlarınız; - e-postalarımızda tıkladığınız bağlantılar. Bu şekilde ilgi alanlarınızı öğreniriz ve size en çok ilgi duyacağınız bilgilerin ve promosyonların gönderilmesini sağlayabiliriz. Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkındaki görüşünüzü de sorabiliriz. Artık mesaj almak istemediğiniz takdirde veya bizimle belli bir iletişim şeklini (örneğin SMS, sosyal medya, e-posta veya normal posta) almayı veya görmeyi tercihlerinizden çıkarmak istediğiniz zaman basitçe o iletişimde belirtilen adımları izleyin.

Verilerinize kimler erişebilir?

Verilerinizi dikkatle ve gizlilik içinde ele alırız ve verilerinizi bu Gizlilik Beyanında açıkça belirtilenler dışında üçüncü taraflarla paylaşmayız.

Hizmet sağlayıcılar ile Bizim adımıza veri işleyen barındırma şirketleri, teslimat hizmetleri, ödeme tedarikçileri ve kredi derecelendirme ajansları gibi çeşitli şirketler kullanırız. Bu şirketler size ait bilgileri bizim adımıza kullanır ve bilgilerinizi işlemek için uymaları gereken kesin kurallara tabidirler. Bu gibi şirketlerin verileri bizim talimatlarımıza uygun olanlar dışında hiç bir şekilde kullanmasına izin vermeyiz.

Diğer 3. taraflar İdari veya yasal yaptırım kuruluşlarının isteği üzerine kişisel bilgileri açıklamamız gerekebilir. Bunların dışında, bilgilerinizi başka şirketler veya bireyler ile yalnızca size ait geçerli bir onay olması durumunda paylaşacağız.

Başka web sitelerine ve sosyal medyaya bağlantılar nasıl ele alınmalıdır?

Dışarıdaki web siteleri Web Sitesinde başka web sitelerine bazı bağlantılar bulacaksınız. Bu web siteleri dikkatle seçilmesine rağmen kişisel verilerinizin bu web sitelerinde işlenmesi bakımından sorumlu değiliz. Bu nedenle, [Kayıt ve Şartlarımız] (https://www.ustamcepte.net) ve bu Gizlilik Beyanı bu gibi web sitelerinin kullanılması bakımından geçerli değildir.

Sosyal medya Web Sitemiz ve Uygulamalarımız size çeşitli sosyal ağlardan sosyal eklentiler sağlayabilir. Bir sosyal ağ ile etkileşimde bulunmak istediğiniz takdirde (örneğin, bir hesap kayıt ederek) Web Sitemizdeki veya Uygulamalarımız vasıtası ile gerçekleştirdiğiniz faaliyet de Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlara temin edilecektir.

Web Sitelerimizin veya Uygulamalarımızın birisini ziyaretiniz sırasında bu sosyal ağlardan birisine giriş yapmış durumda bulunduğunuz takdirde sosyal ağ bu bilgiyi bu ağdaki ilgili profilinize ekleyebilir. Sosyal eklentilerin birisi ile etkileşimde bulunduğunuz zaman bu bilgi sosyal ağa aktarılacaktır. Bu şekilde bir veri aktarılmasını istemediğiniz takdirde Web Sitelerimizin veya Uygulamalarımızın birisine giriş yapmadan önce sosyal ağınızdan çıkınız.

Ayrıca, sosyal ağ hesabınız (örneğin, Facebook) üzerinden bizde bir hesap açma olanağı da sağlıyoruz. Bu durumda giriş bilgileriniz sosyal ağ hesabınız üzerinden elde edileceği için hesap oluştururken zaman kazanırsınız. Bu "sosyal giriş" seçeneğini kullandığınız zaman açık profilinizden sosyal ağ vasıtası ile adınız, yaşınız, yeriniz, tercihleriniz, mesleğiniz ve başka bilgiler gibi bazı bilgiler elde edebileceğimize ve ayrıca sosyal ağdaki resminize veya arkadaş listelerinize muhtemelen erişeceğimize dikkat ediniz. Bu bilgiler bizim tarafımızdan talep edilmemekte olup sosyal giriş seçeneğinin kullanılması vasıtası ile sosyal ağ tarafından temin edilmektedir. Sosyal giriş seçeneğini kullandığınız zaman yalnızca bizde hesabınızı açmak için gereken bilgileri ithal edeceğiz ve başka herhangi bir bilgi alındığı takdirde sosyal ağ üzerinden alınan bu bilgileri atacağız. Hesabınızı oluşturduktan sonra bizimle paylaşmak istediğiniz tüm bilgileri buraya ekleme olanağınız bulunacaktır.

Sosyal medya platformunuz, sosyal medya sağlayıcınızın gizlilik ayarları vasıtası ile izin vermiş olduğunuz ölçüde Nortical Technology reklamlarını kendi sosyal medya sayfaları vasıtası ile size gösterecektir.

Kişisel verilerin toplanması ve aktarılması, sahip olduğunuz haklar ve uygun göreceğiniz gizlilik ayarlarını nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu sosyal ağların gizlilik politikalarını okuyunuz.

16 yaşın altındaki kişiler kişisel veri sağlayabilir mi?

16 yaşın altındaki kişiler yalnızca, bu Gizlilik Politikasını okumuş ebeveynden birisinin veya yasal vasilerinin yazılı izni olduğu takdirde Nortical Technology adlı kuruma kişisel veri sağlayabilir.

Verileri nasıl güven altına alıyoruz?

Kişisel verileriniz kesinlikle gizli şekilde ele alınır ve bu verilerin kaybedilmesine veya kanunsuz olarak işlenmesine karşı gerekli teknik ve kurumsal güvenlik önlemlerini almış bulunuyoruz. Bu amaçla, verilerin depolandığı yerlerin fiziksel şekilde korunmasının yanı sıra güvenli sunucular, güvenlik duvarları ve şifreleme dâhil olmak üzere çeşitli güvenlik önlemleri kullanıyoruz.

Verilerin elde tutulması

Kişisel verilerinizi bu verileri toplama amacını gerçekleştirmek için gerekli olandan veya yasaların öngördüğünden daha uzun süre tutmayacağız.

Sorular ve erişim, ayrılma, vb. istekleri için başvurulacak yer

Şu adrese bir istek göndererek hakkınızda işlediğimiz kişisel verilere herhangi bir zamanda erişim talep edebilir, bunların düzeltilmesini veya kaldırılmasını sağlayabilirsiniz:

Nortical Technology Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti.

Camikebir, 657. Sk. No: 22/21, 81100 Merkez/Düzce Türkiye